Mediacje zamiast rozwodu

 

Życie czasem nie układa się po naszej myśli. Czasem decydujemy się na wzięcie rozwodu. Jednak czy zawsze warto decydować się na rozwód? Lublin jest miastem gdzie skorzystasz z pomocy adwokata np. z http://chcerozwodu.info/rozwod-podzial-majatku , w kwestii rozwodów. Jednak czy od razu warto szukać pomocy adwokata? W niektórych przypadkach jest to uzasadnione, jednak czasem zanim pójdziesz do sądu z rozwodem to warto jest udać się na mediacje.

 

 

Czy mediacje zamiast rozwodu mają sens?

To często jest łatwiejsza droga do dojścia do porozumienia. W sądzie musisz liczyć się z wyciąganiem starych brudów na światło dzienne, niektóre rozprawy potrafią ciągnąć się latami, a ostateczny wyrok sądu rzadko zadowala obie strony. Czasem żadna z nich nie jest zadowolona. Dlatego uważam, że rozwód lepiej zacząć od mediacji. Tam obie strony przedstawią swoje oczekiwania, powiedzą czego chcą. Jeżeli masz problem ze znalezieniem mediatorów w Lublinie, lub innych miastach to w sądzie powinien być wykaz mediatorów. Możesz też w Gogole wpisać hasło „mediator Lublin”, jednak warto znać alternatywne źródła mediatorów.

 

Adwokat z kancelarii w Lublinie, pozuje do zdjęcia.

Adwokat z kancelarii w Lublinie.

 

Spróbuj się najpierw dogadać z drugą stroną. Wiem, że to jest często bardzo trudne i właśnie tutaj pomaga mediator. On pomoże Ci się dogadać z drugą stroną. Jednocześnie negocjacje w porównaniu z rozwodem mają poważną wadę – one są dobrowolne. Obie strony muszą wyrazić chęć w nich uczestnictwa. Bez tego przeprowadzenie procesu mediacji jest niemożliwe. Dlatego pod tym względem mediacje przegrywają z rozwodem.

 

 

Pozew o rozwód możesz wnieść samemu, nie potrzebujesz do tego zgody drugiej osoby. Jednak gdy obie strony planują rozwód i chcą się rozstać to mediacje są lepsze. Razem ustalicie wspólne warunki jakie obie strony zadowolą maksymalnie. Dotyczy to zarówno kwestii majątkowych jak i np. spotkań z dziećmi. Dlatego zastanów się nad mediacjami zanim weźmiesz rozwód. Lublin oferuje duże możliwości wyboru zarówno pod względem mediacji i adwokatów. Ze swoim partnerem, lub partnerką spędziłeś wiele lat. Może warto spróbować rozstać się w dobrych relacjach?